رویکرد ستاد فهما در عرصه فضای مجازی متأثر از نگاه مقام معظم رهبری است
رويکرد ستاد فهما در عرصه فضاي مجازي متأثر از نگاه مقام معظم رهبري است
مسئول دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری فهما:

رویکرد ستاد فهما در عرصه فضای مجازی متأثر از نگاه مقام معظم رهبری است

براتي گفت: رويکرد ستاد فهماي کشور متاثر از نگاه مقام معظم رهبري و سياست هاي کلان حاکميت و نظام به حوزه فضاي مجازي است.
شناسه خبر : 25102 تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۲۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما)، «حسین براتی» عصر امروز دوشنبه 27 بهمن در جمع کارکنان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان ضمن تقدیر از فعالیت سامانه بچه‌های مسجد، گفت: امروزه با فرهنگ سازی، این سامانه به زیست بوم فعالیت اعضای کانون های فرهنگی هنری تبدیل شده است.

 

مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد فهما در ادامه یکی از ارکان زیست بوم بچه های مسجد را فضای مجازی دانست و افزود: از زمان شکل گیری کانون ها تاکنون،  به مدت بیش از بیست سال فعالیت کانون ها به شکل سنتی بود و تغییر رویکرد در ستاد کشور و به تبع آن در استان ها، منجر شد تا فعالیت ها با رویکرد مجازی توسعه پیدا کند به گونه ای که معاونت توسعه، ساماندهی و شبکه سازی کانون ها در ستاد ایجاد شد.

 

براتی همچنین با اشاره به اهمیت فضای مجازی، خاطرنشان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری به قشر  متدین و متعهد جامعه  مبنی بر فعالیت در فضای مجازی دال بر اهمیت این موضوع است و رویکرد جدید ستاد فهمای کشور نیز متاثر از نگاه رهبری و سیاست های کلان حاکمیت و نظام به حوزه فضای مجازی است.

 

وی افزود: با اجرای طرح ملی ایران قوی برخی اشکالات سامانه شناسایی شده و پیشنهادهایی از مناطق هشت گانه جمع آوری خواهد شد  که در تدوین طرح فهمای 2 مد نظر قرار  گرفته و سال آینده این زیست بوم از غنای بیشتری برخوردار می شود.براتی در ادامه  اضمن استقبال از رویکرد فعالیت‌های بومی-محلی به ویژه در استان هرمزگان، تصریح کرد: در طرح اولیه شورای طرح و برنامه بسته تشویقی برای فهمای 2 در نظر گرفته شده است که هر کانون به اندازه امتیاز کسب شده مورد حمایت قرار خواهد گرفت. این بسته  که از نظام انگیزشی برخوردار خواهد بود در حال تدوین است و برای فهمای 1400 در سامانه بچه های مسجد بارگذاری می شود.

 

مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری فهما، همچنین بر پیگیری امور مرتبط با رواق سرود با توجه به میزبانی هرمزگان از جشنواره سرود صدای انقلاب، تکمیل سهمیه راه اندازی کانون‌های جدید و دریافت مجوز الکترونیک کانون ها تاکید کرد و گفت: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از برنامه های قوی استان هرمزگان است که در فهمای 1 به آن توجه نشد و قرار است در فهمای 2 به برنامه های شاخص استان ها توجه شود.