ثبت بیش از دو و نیم میلیون فعالیت در سامانه بچه ‎های مسجد
ثبت بيش از دو و نيم ميليون فعاليت در سامانه بچه ‎هاي مسجد
مسئول دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری فهما:

ثبت بیش از دو و نیم میلیون فعالیت در سامانه بچه ‎های مسجد

براتي گفت: بيش از 2/5ميليون فعاليت از 25 هزار کانون فرهنگي هنري کشور در قالب طرح ملي ايران قوي در سامانه بچه هاي مسجد به ثبت رسيد.
شناسه خبر : 25100 تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۰۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما)، « حسین براتی » در جلسه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع)، به معرفی اجمالی شورا پرداخت و اظهار کرد: به منظور هم افزایی و استفاده بهینه از همه ظرفیت ها در جهت تقویت کار کانون های مساجد و پرهیز از موازی کاری، همه دستگاه هایی که در  مساجد فعالیت می کنند عضو این شورا هستند.


وی افزایش صفوف نماز جماعت مساجد را به عنوان محوری ترین هدف فعالیت کانون های فرهنگی هنری یاد کرد و افزود: با توجه به گزارشات و واقعیاتی که  دستگاه های عضو این شورا  که در مسجد فعالیت می کنند و همچنین همدلی و وفاقی که در  کار  دارند ما خادمین کانونهای مساجد کشور  را  بیشتر راغب می نمایند که متعهدانه تر و با شور واشتیاق بیشتری برای خدمتگزاری اهتمام داشته باشیم دارند و اموارات استانها توجه نماییم  .

 

مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری فهما ضمن قدردانی از دقت نظر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان برای کاربردی کردن جلسات شورای هماهنگی کانون ها، عنوان کرد: این دقت نظر درسی بزرگی برای ماست که بدون تکلف و تشریفات برای اینکه  جلسه خروجی مناسبی داشته باشد پیشنهادات ارزشمندی را ارائه دادید که قطعا مورد توجه و ان شاءالله در فرآیند بررسی  قرار خواهد گرفت.

 

براتی با بیان اینکه هرگونه فعالیت کانون فرهنگی هنری با نظارت حقیقی امام جماعت مسجد صورت می گیرد، افزود: امام جماعت رئیس هیات امنای کانون است و معرفی مدیر کانون هم باید از کانال امام جماعت صورت گیرد که این نگاه راهبردی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد را می رساند که حضور معنادار امام جماعت در مسجد و محله را مد نظر قرار داده است.

 

وی بر تشکیل کمیته های مشورتی در ذیل  شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان را مورد  تاکید قرار داد  و عنوان کرد: این کمیته ها می توانند وظایف مشورتی  را برعهده بگیرند و با توجه به اقتضائات محلی و استانی کمک کار شورا باشند.

 

مسئول دبيرخانه شوراي سياست‌گذاري ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه جلسات شورا از سال آینده حداقل هر فصل یکبار برگزار شود، گفت: این جلسات در صورت برطرف شدن کرونا به صورت حضوری و در غیر این صورت به روش مجازی و نیمه حضوری برگزار شود.

 

وی بهره گیری از فضای مجازی به عنوان رویکرد جدی ستاد فهمای کشور نام برد و تصریح کرد: بیش از 2/5میلیون فعالیت از 25 هزار کانون فرهنگی هنری کشور در قالب طرح ملی ایران قوی در سامانه بچه های مسجد به ثبت رسید.

 

براتی افزود: بنابرخوداظهاری  کانون ها برای اجرای این تعداد برنامه های فرهنگی هنری  نظیر برگزاری جلسات قرآنی، تفسیر قرآن، دوره های آموزشی، کار آفرینی ، گروه های سرود  ،  کتابخانه ای، مشاوره ای، اردویی ، ورزشی ، علمی ، رسانه ای  و ... قریب به 700 میلیارد ریال  توسط مردم و اعضا و مدیران کانونهای مساجد هزینه شده است.

 

وی دریافت مجوز الکترونیکی توسط کانون ها را یکی از سیاست های مهم ستاد در سال جاری برشمرد و تاکید کرد: تلاش بچه های مسجد برای دریافت این مجوز در دوران کرونایی باید در دستور کار ستادهای استانی قرار گیرد و تا تکمیل ظرفیت استان میبایست دنبال شود 

 

مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری فهما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن هرمزگان در جمع10 استان دارای بیش از هزار کانون فرهنگی هنری، اظهار کرد: ستاد مرکز به استانی همچون هرمزگان به صورت ویژه توجه دارد.

 

گفتنی است؛ در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اعضای شرکت کننده نظرات، دیدگاه ها و گزارش های خود را ارائه کردند.