اعلام فراخوان نخستين جشنواره فرهنگي هنري « شميم کرامت » ويژه کانون هاي مساجد هرمزگان

اعلام فراخوان نخستین جشنواره فرهنگی هنری « شمیم کرامت » ویژه کانون های مساجد هرمزگان

تني پور گفت: به مناسبت فرا رسيدن دهه کرامت، نخستين جشنواره فرهنگي هنري « شميم کرامت » به همت کانون فرهنگي هنري انصارالحجه(عج) دهستان شميل بندرعباس ويژه اعضاي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان هرمزگان به صورت مجازي برگزار مي شود.
شناسه خبر : 12742 تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۳:۳۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان هرمزگان، « داود تنی پور» در این باره اظهار کرد: این جشنواره با هدف پاسداشت دهه کرامت، معرفی شخصیت و سیره امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(شاه چراغ) علیه السلام و همچنین بهره گیری از ظرفیت هنر در شناساندن اهل بیت(ع) برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره فرهنگی هنری شمیم کرامت در دو بخش چاووش خوانی و نقاشی برگزار می شود، افزود: در بخش چاووش خوانی محدودیت سنی وجود ندارد و بخش نقاشی نیز ویژه رده سنی کودک و نوجوان است.

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) دهستان شمیل، عضویت در کانون فرهنگی هنری مساجد را تنها شرط شرکت در این جشنواره دانست و با اشاره به شرایط ارسال آثار، عنوان کرد: برای بخش چاوش خوانی باید فایل حداکثر 5 دقیقه ای و برای بخش نقاشی، عکس اثر به شماره فضای مجازی 09176476165 ارسال شود.

تنی پور، از « امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و شاه چراغ به عنوان موضوعات جشنواره نام برد و آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره فرهنگی هنری شمیم کرامت را 15 تیرماه جاری اعلام کرد.

وی یادآور شد: در پایان به 12 نفر از برترین های بخش نقاشی و هشت نفر از برگزیدگان بخش چاوش خوانی هدایای ارزنده ای اهدا خواهد شد.

گفتنی است، کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) دهستان شمیل از 81 سال در مسجد انصارالحجه(عج) راه اندازی شد و به عنوان کانون تخصصی هنرهای تجسمی استان هرمزگان فعالیت می کند و میزبان نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر می باشد که هم اکنون در مرحله داوری اولیه آثار است.